Enerji Yatırımları Başkanı

Volkan Gerdan

Enerji Yatırımları Başkanı Volkan Gerdan, enerji mühendisliği, enerji verimliliği, yenilenebilir enerjiler, enerji yönetimi, satış ve pazarlama konularında geniş bir deneyime sahiptir.

Avusturya Lisesi’nin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 1999 yılında Makine Mühendisliği bölümünü tamamlamıştır. Kariyerine 1999 yılında Bosch Termoteknik A.Ş.'de satış mühendisi olarak başlayan Gerdan, aynı şirkette Türkiye Satış Müdürü, Orta Doğu ve Türkiye Satış Müdürü ve son olarak da Türkiye Satış Direktörü olarak farklı kademelerde görev yapmıştır.

2013 yılında IMI Hydronic Engineering Ülke Genel Müdürü olarak çalışmasının ardından, kendi şirketi VGG Enerji’yi kurmuş, buradaki faaliyetlerine daha sonra Koç Holding’te Entek Elektrik Üretimi A.Ş.’de kurucusu olduğu Enspire Enerji Çözümleri’nin Direktörü olarak devam etmiştir.

2023 yılı Eylül ayından itibaren Baltech Group Enerji Yatırımları Başkanı pozisyonunu üstlenen Volkan Gerdan, kariyeri boyunca yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği başta olmak üzere temiz enerji odaklı yatırım ve iş modellerine dair birçok başarılı organizasyona imza atmıştır. Volkan Gerdan evli ve bir çocuk babasıdır.

Volkan Gerdan